שופינג ושווקים בונציה

שוק ריאלטו
שוק ריאלטו לאורך התעלה הגדולה

ונציה היא אימפריה תיירותית שיש לה המון מה להציע בתחום הממורבּילְיָה, קצת פחות בתחום האהוב והמרגיע של שופינג לשם השופינג. ונציה היא לא ממש עיר לשופינג, השהות בה יקרה יחסית ומחירי הסחורות בה גבוהים. עיקר הסחורה הנמכרת בעיר מכוונת כלפי רבבות התיירים הפוקדים אותה בכל יום והמחירים והאיכות בהתאם.

אם תרצו חפצים אנדמיים לעיר לשם הכרזת "קניתי זאת בונציה…" תמצאו בקלות את מבוקשכם. זאת עם חנויות ייחודיות המוכרות מסיכות ונציאניות, חנויות שמוכרות מזון ארוז מקומי, יצירות אמנות מרהיבות מזכוכית ועוד. אם סתם בא לכם סבב קניות לשם מנוחה מהאתרים הכבדים של העיר, מומלץ להמתין ולעשות זאת מחוץ לונציה (לא רחוק מהעיר יש אאוטלטים לא רעים בכלל). את זמנכם היקר בעיר מומלץ להקדיש לתעלות, ליונים בסן מרקו וליצירות הרנסנס. פחות לשוטטות בסניפי רשתות בינלאומיות.

מבחינת השווקים, העיר מציעה מרכולת כלל לא רעה. השווקים של העיר בדיוק כמו העיר עצמה, נעימים להפליא, פוטוגניים, ססגוניים ובהחלט חוויה נהדרת. אבל גם בדיוק כמו העיר עצמה – עמוסים וצפופים בצורה שפשוט קשה להאמין.

למדריך השלם לביקור בונציה – איך להגיע, מה לאכול ולאן ללכת, הקישו כאן…

 

וינטג'
וינטג' בשווקי ונציה

שווקים

שוק ריאָלְְטו Mercati di Rialto

ראשון במעלה בין שווקי העיר והמרכזי שבהם הוא כמובן שוק ריאָלְטו. שוק שהוא למעשה חלק אינטגרלי ממסלול התיירות הבסיסי ביותר של ונציה. השוק נמצא עמוק בליבה התיירותי של העיר המופלאה, צפונית מגשר הריאָלְְטו. על דרך הזהב המובילה כל תייר בונציה לאורך הקאנאלֶה גְרָנְדֶה דרך גשר הריאָלְטו הסמוך ועד לכיכר סן מרקו. אין לכם שום אפשרות לטייל מעט בעיר מבלי להגיע לשוק האדיר הזה ולכל ההמולה הנספחת ברחובות הסמוכים.

שוק הריאָלְְטו ממוקם על גדת הקאנאלֶה גְרָנְדֶה ברובע סן פּולו. שוק המזון הוא רק חלק ממתחם ענק של חנויות, מסעדות, שווקים נלווים ומבוך של מדרחובים צרים. האזור הוא ליבה המסחרי של ונציה מאז ימים ימימה. בליל של מדרחובים המושכים כמות תיירים שקשה להאמין, בד בבד עם תושבי העיר שבאים לקנות את מזונם. השוק עמוס, רועש, צבעוני ופוטוגני בצורה בלתי רגילה, בעיקר אם בפריים משולב השוק יחדיו עם התעלה הגדולה המרהיבה שלצידו.

השוק פתוח כל ימי השבוע מלבד יום ראשון. בשוק מוכרים דברי מזון, רובם של הדוכנים מתמחים בדגים ופירות ים טריים ממימי הים האדריאטי. בשוק נמכרים ירקות ופירות המגיעים לונציה מהמרחב החקלאי של מחוז וֶנֶטו. האווירה בשוק, כמו העומס על העין שהוא יוצר והריחות החזקים של הדגים והתבלינים, מזכיר את שווקי המזרח כגון הבזאר הגדול של איסטנבול. שוק זה מחבר את ונציה למקורותיה כבירה המסחרית של האימפריה הבּיזנטית והשער למערב לכל הסחורה האקזוטית שעברה בדרך המשי.

כתובת: Campiello de la Pescaria 30122

ערב ונציאני
ערב ונציאני

שוק הענתיקות בסן מאוריצִיו Mercatino dell`Antiquariato Campo San Maurizio      

אם שפר עליכם מזלכם וזכיתם להיות בונציה בעת ששוק העתיקות מתקיים, תודו למזלכם הרב. זכיתם לחוות את אחד השווקים הקסומים ביותר באירופה. שוק קטן ויעיל להפליא של עתיקות ווינטג'. בלי המציאות של שווקי הפשפשים הענקיים בהם הסוחרים לכאורה לא יודעים דבר על מרכולתם. אלא שוק מקצועי מאוד של אספנים שמכירים היטב את הטרנדים העכשוויים והמחירים בהתאם.

השוק נערך בכיכר סן מאוריצִיו בלב רובע סן מרקו, עמוק בתוך ליבה הרטוב של ונציה. מתקיים כחמש פעמים בשנה לאורך של שלושה ימים בכל פעם.  בימי שישי עד ראשון, סוף השבוע הראשון של אפריל ודצמבר; בסופ"ש השני של ספטמבר; בסוף השבוע השלישי של אוקטובר; בסוף השבוע הרביעי של מאי. תאריכי פתיחת השוק יכולים להשתנות, אז אם אתם מתכווננים על השוק נא להתעדכן באתר הפייסבוק. בזמן השוק הכיכר מתמלאת בדוכני האספנים המציגים תכולה נדירה ויקרה מאוד של ענתיקות.

האווירה בשוק, בעיקר בחודשי הסתיו והאביב היא קסומה להפליא. מזג האוויר הקודר והערפילי יחדיו עם הכיכר הימי-ביניימית והתכולה העתיקה, יוצרת אווירה מרהיבה וכמעט סוראליסטית. השוק רגוע מאוד יחסית לרחובותיה העמוסים של ונציה. אספנים מכל היבשת בוחנים לאיטם את הסחורה וההתמקחות לרוב נערכת בצורה רגועה.

כתובת: Campo San Maurizio

תריסים ונציאניים
תריסים ונציאנים

שוק האיכרים Mercato Contadino Artigianale

שוק איכרים מקומי וחביב שנערך לא רחוק מפּיאזלה רומא, שער הכניסה לעיר. נערך בכל יום שני בשבוע ועיקר תפקידו לספק לעיר תוצרת חקלאית טרייה מהיבשת. השוק רגוע מאוד, עיקר המבקרים בו הם תושבי ונציה הבאים לקניות ובעלי מסעדות בארכיפלג הקונים סחורה למשך השבוע. השוק לא צפוף וכמעט ריק מתיירים וניתן לחוות בו באופן ישיר את אורח החיים המקומי.

כתובת: Calle Longhi 30123

סן מרקו
קפה בכיכר סן מרקו – חלום!!!!

 

שופינג בונציה

ונציה היא לא עיר אידיאלית לשופינג לשם השופינג. אבל אם זה ממש חסר לכם אז כמובן שתמצאו את הרשתות המוכרות במרכזה של העיר. חנויות המציעות את אותה התכולה שעדיף לכם לקנות באאוטלט מחוץ לעיר. לעומת זאת, ונציה היא עיר המושלמת לטיול רחובות ארוך המשלב גם כמובן כניסה לחנויות. בין אם רשתות בינלאומיות ובעיקר חנויות מקומיות המוכרות את התוצרת המקומית.

ונציה אידיאלית לשיטוט ברחובות בעיקר בגלל היופי של רחובותיה ותעלותיה. אך עוד יותר בשל האפקט הבלתי נתפס של הגיאוגרפיה הונציאנית, כל העיר כולה היא מדרחוב על גבי מדרחוב ואין שום רכב, רכבת או אוטובוס שיפריעו. השיטוט בונציה וחרישת כל החנויות ברחובותיה וסמטאותיה בשילוב עם אוכל, קפה וקניות זהו בהחלט אחד הדברים המהנים והחווייתיים ביותר בביקור באיטליה.

 

סביבות הפּונְטֶה ריאָלְְטו

ונציה כולה היא מעין מרכז עיר אחד גדול, בעיקר אם מתייחסים לונציה בצורה הוליסטית וכוללים גם את הרובעים היבשתיים של העיר שהם די משמימים. בהתייחסות פרטנית לאי (למעשה הארכיפלג) של ונציה, ניתן למפות את מרכז העיר ועיקר הסחר בסֶסְטִייֶרי (רובעים) סן-פּולו וסן-מרקו.

שני סֶסְטִייֶרי אלה מושכים את עיקר תנועת התיירים וכוללים אין סוף של רחובות עמוסי מסעדות, בתי-קפה וחנויות. המרכז של המרכז הם כל הרחובות הסובבים את שוק ריאָלְְטו ואת הרחובות המחברים בין שני האתרים העיקריים של העיר, גשר הריאָלְְטו וכיכר סן-מרקו.

קשה להצביע על רחוב קניות אחד מרכזי בעיר. ניתן למקם את האזור הגיאוגרפי שצפונית מכיכר סן מרקו הנתחם מצפון על ידי גשר הריאָלְְטו כבליל עצום של מדרחובים. בהם מרוכזת כמות עצומה של חנויות ומסעדות, כולל כל הרשתות הבינלאומיות המוכרות.

התעלה הגדולה
התעלה הגדולה

שופינג בשאר רובעי ונציה

לשאר הסֶסְטִייֶרי אין מה להתבייש גם כן, מומלץ מאוד לא לוותר גם עליהם וכן לתור בהם רגלית. אל תחמיצו את רחוב Strada Nuova בסֶסְטִייֶרֶה קָאנָארָג'ו (בנוסף לחרישה של אזור הגטו) ואת רחובותיו המעונבים של רובע דורְסודורו.

אמנם הריכוז המסחרי ברובעים אלו הוא אינו אינטנסיבי כמו בסן-מרקו וסן-פּולו ועיקרם מוקדשים לבתי מגורים שלווים, אך גם ברובעים האחרים של ונציה ישנם אזורים מסחריים מעולים משל עצמם. בד בבד עם הסמטאות והתעלות הפחות מתוירות של ונציה. ברובעים אלו תוכלו לגלות את המסעדה המקומית המעולה שריקה מתיירים. או אולי חנות ייחודית שמכוונת את תכולתה לתושבי העיר ובעליה נראים מעט מופתעים אם תייר מופיע על סיפם (הוא לא באמת מופתע, תייירים מגיעים לכל מקום בארכיפלג).

כתיבת תגובה