כל מה שצריך לדעת על לינה בפירצה – המדריך השלם

לינה בפירנצה – מבוא

הלינה בפירנצה היא נושא יחסית מורכב. כל מי שרוצה לטייל בעיר וללון בה בצורה נאותה חייב להכין את עצמו מראש. בעונה הרותחת, בשיא הקיץ ובאביב מומלץ להזמין זמן רב מראש. כן, לברר היטב את טיב המלון ואת מיקומו בהתאם לצרכיכם. העיר פירנצה היא עיר שמושכת כמות אדירה של תיירים והיצע המלונות בה גדול מאוד. אך בזמני השיא לעיתים היא מתקשה להתמודד עם הביקוש הרב והמחירים והשירות בהתאם.

קחו בחשבון כי אמנם אין לתאר את יופיים של הבניינים העתיקים בפירנצה. אולם בניינים עתיקים אלו בהם מתגוררים תושבי העיר ובהם נמצאים בתי המלון, הם לפעמים מיושנים במלוא מובן המילה. על מנת להימנע ממקומות לינה שאינם ראויים וסתם יקרים יש להפעיל שיקול דעת בבחירת מקום הלינה על בסיס צרכיכם. מומלץ ואפילו חובה, לחקור היטב את טיב המלון ולהזמין על בסיס ביקורות באינטרנט או המלצות פרסונאליות.

פירנצה
אורות פירנצה בשקיעה

אופי המלונות בפירנצה

בפירנצה כמעט ואין מלונות של רשתות בינלאומיות מוכרות. ישנם מלונות ספורים השייכים לרשתות מוכרות, רובם מותגי יוקרה. רשתות של שלושה כוכבים, כגון נובוטל או הולידיי-אין כמעט ואין בעיר. את ההולדיי אין באולְטְרְאָרְנו סגרו לפני כמה שנים.

ישנו יתרון גדול ברשתות הבינלאומיות בעיקר על בסיס הסטנדרטים הבינלאומיים שהמלונות מנסים ליישם. כמובן שגם ברשתות אין קורלציה ברמת המלונאות בין מלונות הולידיי-אין בגרמניה למשל, לעומת המלונות של אותה הרשת באיטליה. באיטליה, רמת המלונות תמיד ירודה יותר, גם אם מדובר ברשת בינלאומית.

בכל הנוגע לשוק העיקרי של המלונאות בפירנצה, מלונות שהם עסקים פרטיים ומקומיים, יש להבין שרמתם לא תהייה טובה. זאת לעומת מלונות פרטיים בארצות אירופה האחרות. על כן יש להפעיל הרבה שיקול דעת בבחירת המלון הנכונה. כמובן בהתבסס על המידע הזמין באינטרנט.

בפירנצה, כמו בכל איטליה אולי מלבד בדרום טירול, מומלץ בחום לברר היטב על טיב מקום הלינה בו בחרתם ולא להסתמך על המזל. סטטיסטית, נניח שאם תזמינו מלון באופן עיוור בגרמניה, יש לכם סיכוי של 20 אחוז ליפול על מלון נוראי. באיטליה שיעור זה עולה בצורה ניכרת. ועולה עוד יותר בעיר כמו פירנצה שבה אין רשתות בינלאומיות. אלו כאמור מהוות מעין בסיס לרמת מלונאות נאותה אם לא טובה. באיטליה ובפירנצה בפרט, מומלץ לא לדלג על שלב החקירה האינטרנטית במציאת המלון, דירת ה-AirBNB או כל מקום לינה אחר.

הקרוסלה בכיכר הרפובליקה
הקרוסלה בכיכר הרפובליקה

 

שימוש בכלים האינטרנטיים למציאת מלון בפירנצה

ביקורות אינטרנטיות – תורת עיבוד המידע

לכל אתר שמוכר לילות במלון ויש המון כאלו חוץ מבוקינג, יש מקבץ של ביקורות על כל מלון שיש. במבט מעט ביקורתי על הביקורות עצמן, ניתן בנקל לנפות ביקורות מזויפות או לא רלוונטיות. זאת בעיקר תוך התאמה בין חיפוש אחר מידע קונקרטי בביקורת המתאים למה שניתן לדעת על המלון וסביבתו במגוון הרחב של הכלים שיש לנו.

ראשית, באופן מיידי, תבדקו את כמות הביקורות על המלון עצמו. אם אין הרבה זה אמור להדליק נורה אדומה. תתמקדו במלונות שישנן עליהם מאות ביקורות שונות במגוון רחב של נושאים. במבט ראשון, אם תראו שכל הביקורות מעולות ותתקשו למצוא ביקורות "עם ביקורת" אמיתית, זאת גם נורה אדומה. זאת היות ותעשיית הזיופים בתחום הביקורות המלונאיות היא ענפה הרבה יותר ממה שאתם חושבים.

תחפשו ביקורות בעברית של ישראלים. זאת גם שפת האם שלכם כך תוכלו לבדוק אם ישנן טעויות דקדוקיות של גוגל טרנסלייט. בנוסף, הישראלים בדרך כלל בוחנים את המלונות בצורה זהה. הדברים החשובים או הנושאים הרגישים לכם בתחום המלונאות יהיו חשובים ורגישים גם לכל עם ישראל (בין אם תרצו או לא).

ביקורות באנגלית הם אינדיקציה מצויינת גם כן. הרבה ביקורות באנגלית משמע הרבה תיירים היו במלון הנבדק. מבט מעט ביקורתי על הביקורת יגלה לכם האם הביקורת היא אמיתית או לא. ישנן המון ביקורות של לקוחות שניתן בקלות לזהות בהן את תחנוני פקידי הקבלה של המלון, כולל אזכור שמות ספציפיים של פקידים מצוינים וכו'. סננו את הביקורות הנ"ל. אין להם שום ערך, צוות המלון פיקח בצורה אדוקה על כתיבתן.

חנות
העיר נסגרת

 

ביקורות מלונאיות – תורת זיהוי הזיופים

ישנן המון ביקורות מזויפות. הדרך הכי קלה לאתר אותן היא באמצעות החזרה של האלמנטים והניסוחים בכמה ביקורות מתוך מקבץ. באופן כללי, מי שכותב ביקורת כותב אותה כי לא הכול היה מעולה. כותבים ביקורות על מנת לבקר. מצד שני לא חסרות ביקורות מכפישות על מלונות וגם אותן ניתן בנקל לאתר.

אי לכך, הביקורות הכי אמינות הן אלו שבאמת מבקרות אולם הן מאוזנות. בביקורת תהייה התייחסות ספציפית לאלמנט במלון, פיזי או שירותי, שבאמת הפריע לאורח. לעומת זאת יהיו גם מילים טובות על החוזקות של המלון. אם אלמנט מבוקר חוזר בכמה ביקורות שזיהיתם כאמינות, למשל נושא הרעש מהרחוב או 'בומים' של באסים ממועדון סמוך, קחו בחשבון שבאמת במלון יש בעיה של רעש מהרחוב או של רעש ממועדון סמוך.

ולהפך, אם כמה ביקורות אמיתיות מבקרות את הרעש ברחוב אולם מציינות שהמלצרים בארוחת בוקר היו מאוד שירותיים ונחמדים. תבינו שבאמת יש בעיה של רעש, אולם השירות בארוחת בוקר הוא באמת מעולה.

ביקורות על מלונות אינן ולא יכולות להיות חד ממדיות. מלונאות זאת אמנות האיזון בין הלתת (המיקום, השירות והמתקנים של המלון) והלקחת (מחיר הלינה). המלון הכי מושלם בעולם בו הכול הכי טוב בעולם, יהיה בהכרח גם מבוקש מאוד ובהתאם מחירו יעלה. כאשר המחיר עולה צצות הביקורות על המחיר זאת בנוסף להילול כל מה שטוב במלון. אף ביקורת מזויפת לא תציין שהמלון יקר מדי. לכן אם ראיתם ביקורת מהללת אך יש בה ציון לנושא המחיר, ביקורת זאת אמינה. אז תעשו את שיקולכם מה יותר חשוב לכם, האיכות או המחיר.

פירנצה
רחובות פירנצה מקושטים לכבוד חג המולד

 

הסיור הווירטואלי לבחירת המלון הנכון בפירנצה

כלי חשוב נוסף הוא מבט על הרחוב מהמחשב ביתי שלכם, זאת באמצעות Google Earth. כלי זה הוא כלי התחלתי מצוין על מנת לבדוק מה טיב המלון ומה טיב הסביבה הקרובה אליו. במבט מעט פרטני על המלון עצמו ניתן לבדוק האם ישנם חלונות נפתחים או האם החלונות מטונפים? מה מצב הבניין מבחוץ, האם נראה כמו חורבה? האם ישנם דלתות או חלונות שבורים וכו'.

בדיקה מהירה של סביבת המלון, באמצעות צעידה קדימה ואחורה בתוכנה המעולה, תגלה לכם מה מצב הרחוב והבניינים שבו. האם הרחוב סואן יתר על המידה? או להפך, האם נראה נטוש? לטעמכם הרחוב נראה מוזנח? האם ישנם הומלסים? עסקים נטושים? ערמות של זבל או גרוטאות? וכו'. בערים גדולות, מבחינת הביטחון האישי, תמיד עדיף מלון רועש ברחוב הומה על פני מלון שקט בסמטה צדדית.

 

זרמו עם התחושה – האינטואיציה ואופן בחירת המלון בפירנצה

ברמת העיקרון, בדיקה של מלון זר בעיר שלא הייתם בה, היא מערבולת של חוסר וודאות והתרגשות. כלי עוצמתי מאוד שאינו אהוד על הסטטיסטיקאים שבינינו, הוא האינטואיציה. על בסיס מה שבחנתם בביקורות על המלון ועל בסיס ה"טיול" שעשיתם ברחוב של המלון, הקשיבו היטב לאינטואיציה שלכם. אם ישנה תחושה טובה בקשר למלון תזרמו איתה. ההתרשמות בכלים האינטרנטיים מכילים המון פרטים קטנים שעוד לא הצלחתם לזהות ולנתח. אך התחושה הטובה תלויה באותה התרשמות חטופה.

ולהיפך, אם משהו מעורר בכם אי נוחות בנוגע למלון (איזה פרט בביקורות או ברחוב שעוד לא הצלחתם לזהות, תהייה בנוגע למחיר המוזל וכו'), אל תהססו לפסול את המלון. ההיצע בפירנצה (אפילו בעונה הרותחת) הוא גדול מאוד. עם קצת עבודת הכנה יעילה תוכלו למצוא מלון מעולה. כזה שיתאים לכם גם מבחינת הלתת (המחיר) וגם מבחינת הלקבל (מיקום, שירות ומתקנים).

רחובות פירנצה
רחובותיה ההומים של העיר העתיקה בערב

 

אזורי לינה מומלצים בפירנצה

סביבת תחנת סנטה מריה נובֶלה

במרכז העיר פירנצה ישנו ריכוז אדיר של מלונות במגוון של מחירים ורמות. כל מלון במרכז העיר מומלץ מבחינת המיקום. זאת עקב גודלה המצומצם של העיר וריכוז האטרקציות במרחק הליכה סביר זה מזה. ישנו ריכוז גדול של מלונות בסמוך לתחנת הרכבת סנטה מריה נובֶלה. בחירה של מלון באזור זה, בדומה לבחירת המלון בקרבת תחנת הטרמיני ברומא, נגזר מהמיקום היחסי לתחנת הרכבת.

עדיף כמובן מלון מצידה המזרחי של התחנה בכיוון מרכז העיר עם עסקים כגון חנויות, מסעדות וכו'. זאת על פני מלון ממערב לתחנה שהוא גם רחוק יותר וגם הרחובות בו פחות הומים. אל תחששו לקחת מלון גם בצד המרוחק של התחנה, מלונות אלו לרוב נוחים יותר לכיס מאלו שבמרכז העיר. יתרון נוסף בהם הוא קו החשמלית T2 שעובר בקרבתם. הם בהחלט פתרון טוב למי שרוצה לינה במחיר הוגן יותר עם גישה נוחה למרכז העיר.

היתרון הגדול בלינה באחד מהמלונות בקרבת תחנת הסנטה מריה נובֶלה הוא כמובן הגישה לעיר ברכבת. הדרך הטובה ביותר להגיע לפירנצה היא באמצעות הרכבת. בין אם גישה ישירה משדה התעופה בפירנצה או בבּולוניה או מעיר אחרת באיטליה באמצעות רכבת. היתרון הגדול של תחנת הרכבת הוא מיקומה המרכזי. כך שלינה בסביבת התחנה משמעה גם גישה רגלית נוחה לכל האטרקציות של פירנצה. בכל מקרה, לא מומלץ בשום פנים לבחור מלון במרכז העיר אם אתם באים עם רכב.

חדר מלון רומאי
המיטה המפנקת

 

סביבת הדוּאומו

היתרון הגדול של לינה במרכז העיר הוא כמובן האפשרות להסתובב בעיר במשך הערב ועד השעות הקטנות של הלילה. במרכז העיר פירנצה מרוכזים עיקר חיי הלילה של העיר כולל בארים, מועדונים וכו'. זאת למרות שהעיר עצמה אינה מתאפיינת בחיי לילה תוססים יתר על המידה. הטיול ברחובות העיר בערב יש לו קסם מיוחד. הבניינים העתיקים מוארים בצורה מרהיבה והעיר רומנטית להפליא. זאת בהחלט חוויה העדיפה על מלון מחוץ למרכז או מלון דרכים בטבעת הכבישים המהירים המקיפה את העיר.

היות והגישה לעיר עם רכב היא בעייתית, מומלץ בחום להזמין מלון במרכז העיר. זאת על פני מלונות בפרברים או בערים הסמוכות. בעונה החמה, לעיתים לא תהייה ברירה אלא להזמין מלון מרוחק. אז חשוב שבמלון תהייה חנייה והוא יהיה בקרבת רכבת או חשמלית שתיקח אותכם במהירות לתחנת הרכבת בסנטה מריה נובֶלה.

ישנה אפשרות ריאלית לישון גם בערים האטרקטיביות הסמוכות ולקפוץ לפירנצה ברכבת. לינה בפיזה או לוּקה, במרחק נסיעה של שעה פלוס הוא פתרון סביר אם ברצונכם לבקר בעיר ליום אחד או שניים. זאת כמובן בשילוב ביקור בשאר ערי צפון טוסקנה.